Чат контрол – в 4 точки
„Чат контрол“ е регулация на ЕС, която с добрата воля да реши проблемът със сексуалното малтретиране на деца в Интернет, въвежда безконтролно и тотално следене.
1
Whatsap, Viber, Signal, iMessenger и други подобни програми за чат разговори и електронна поща, които ползвате с приятели и семейство, вече ще имат шпионски код, наречен „чат контрол“ за да проверяват всички ваши снимки и видеа за вредно съдържание свързани със сексуалното малтретиране и сексуалната експлоатация на деца.
💚 Oт някоко дена имаме и Фесйбук страница, за тези, които все още предпочитат тази мрежа. Следвайте ни и там. 💚
2
Задължително сканиране е насочено към всеки гражданин, а не към разследване на потребители, за които правоприлагащите органи имат основателни подозрения, че участват в обмена на такова.
3
Нашите телефони и снимките на телефоните документират целия ни живот; предоставянето на правителството и на частни интереси пълен достъп до това съдържание е изключително опасно.
4
Тази регулация е алтернатива на това да сложим камера във всеки дом, за да можем да наблюдаваме дали някой не мисли да извърши престъпление.
Искам да прочета повече!
Дяволът е в детайлите. Според нас, над 300 учени от цял свят, няколо държави от ЕС и хиляди експерти по сигурност това е тотално наблюдение, което не решава основния проблем на защитата на децата в Интернет, но със сигурност въвежда механизъм за присъствие във всеки телефон.
Стартирайте от тук и вижте всички документи и доказателства.
Нашите предложения се опитват да решат проблемите на децата, които да без шега са по-серизони от колкото мислите и да запазят малото останало достойнство, което имаме като хора.
Искам да помогна в спирането!
Aко вече знаете за какво става дума или не искате повече информация. Ето как можете да помогнете:
Ако желаете повече подробности или имате въпроси – вижте информацията за контакти
Зa Eлeĸтpoннa Гpaницa Бългapия
„Eлeĸтpoннa Гpaницa Бългapия“ e нaдпapтийнa гpaждaнcĸa opгaнизaция, cъздaдeнa пpeз
2007 гoдинa, c миcиятa дa зaщитaвa пpaвaтa нa гpaждaнитe в дигитaлнaтa epa.
Opгaнизaциятa ce бopи зa пpoзpaчнocт, зaщитa нa личните данни и по-активно гражданско
участие в защитата на човешките права в дигиталния свят. Извecтнa c пpoтecтитe cи
пpoтив бeзĸoнтpoлнoтo пoдcлyшвaнe и cъxpaнявaнe нa тpaфични дaнни от 2007 насам, „Свобода, а не страх“, Протестът на 14.01 и други.